Dzieciaki

KUbikes 20S TRAIL – wyczynowy rower MTB dla najmłodszych

Są na świecie rzeczy uniwersalne i jedno jest pewne – jakość się opłaca, a dobry sprzęt to składowa sukcesu w sporcie. Już jakiś czas temu zamówiliśmy dla Jaśka rower KUbikes 20S TRAIL, aby wreszcie mógł się przesiąść z bazowego KUbajka 20L (też znakomity sprzęt o niesamowitej geometrii ramy i wadze 7,7 kg) na rower bardziej zaawansowany technicznie z amortyzatorem, napędem Shimano 1×10 i hamulcami tarczowymi. Sami chcemy też mieć pełne pojęcie, o czym w ogóle mówimy (piszemy) i znać produkt nie tylko z obrazka. Jasio nie mógł się doczekać, my również, a jak już rower do nas dotarł to zbieraliśmy szczęki z podłogi. Wspaniały, niesamowity kawał maszyny, zresztą zobaczcie sami jak się prezentuje.

Świetnie wyprofilowana, cieniowana rama, spawy idealnie równe. Podzespoły świetnej jakości: amortyzator powietrzny Spinner Air 300 o skoku 80 mm, obręcze KUbikes 20 performance z czerwonymi nyplami, piasty na łożyskach maszynowych Novatec, napęd 1×10 Shimano Deore Rapidfire, Przerzutka Shimano ZEE, hydrauliczne hamulce tarczowe Shimano BT MT201.

Spasowanie elementów oraz ich jakość są na najwyższym poziomie. Po zamontowaniu obu kół tarcze hamulcowe same ułożyły się idealnie w osi i nie było konieczności jakiejkolwiek regulacji hamulców. To samo dotyczy przerzutki.

Ten rower prezentuje się wyśmienicie i zwraca na siebie uwagę (również przez dźwięk bębenka), a specyfikacja techniczna robi wrażenie, a jak wygląda od strony użytkowej? Jak sobie radzi 6 latek na tym sprzęcie?

Trochę już pośmigaliśmy i możemy Wam powiedzieć, że amor wybiera wszelkie nierówności (ustawiony z minimalnym ciśnieniem), przerzutka działa płynnie i delikatnie (Rapidfire nie wymagają wiele siły i Jasiek radzi sobie z przełożeniami bez problemu), hamulce są świetne (jest to oczywiście podstawowy model Shimano BR MT201, ale te hydrauliczne tarczówki w rowerze dziecięcym działają znakomicie) no i oczywiście geometria ramy, czyli creme de la creme całego modelu. Idealne oddanie sportowego charakteru i możliwości w terenie. Im dłużej używamy TRAILa, tym lepsze wrażenie na nas sprawia, choć początkowo wydawać się mogło, że to przerost formy nad treścią. Jasiek wykorzystuje rower w 100% i zarówno amortyzator, jak i 10 przełożeń oraz balans ciała zgrany z geometrią mają tutaj ogromny wpływ na użytkowanie, możliwości w terenie. Zresztą sami rzućcie okiem.

Po powrocie z Podlasia, wybraliśmy się z Jaśkiem na pumptrack, aby i w takich warunkach przekonać się, co potrafi KUbikes 20S TRAIL i nie będę się już rozpisywał, gdy wszystko widać poniżej:)

W sumie znaleźliśmy dwa mankamenty tego roweru od strony użytkowej. Pierwszym jest brak oznaczenia numerycznego biegów (standard w napędach Shimano powyżej 9S), ale Jasiek już za tym nie tęskni i sam dobiera przełożenia według obciążeń. Drugi sprawiliśmy sobie na własne życzenie i są to aluminiowe pedały (opcja alternatywna producenta), które są ciut lżejsze i na pewno zapewniają lepsze trzymanie się stopy na zjazdach. Mankament jest jednak taki, że każdy kontakt z takim pedałem to spory ból i siniaki na nogach. My zmieniliśmy je na plastikowe platformy i po sprawie, a Wy też lepiej zamówcie standardowe pedały bo szkoda achillesów i piszczeli dzieciaków (może w ochraniaczach będzie lepiej, ale to już temat do własnego przemyślenia).

Podsumowując KUbikes 20S TRAIL warto wspomnieć o samej wadze, która oscyluje w granicach 8,9 kg. Wynik znakomity tak samo, jak rower, który daje mnóstwo radości, wygląda świetnie i jeździ jeszcze lepiej. Jeśli zatem szukacie alternatywy do jazdy w terenie lub wyczynowego uprawiania MTB, z pewnością powinniście wziąć pod uwagę ten model. Amor, napęd, tarczówki, geometria ramy i super niska waga czynią z KUbikes 20S TRAIL prawdziwy rower wyczynowy dla najmłodszych. Warto zainwestować w tę jakość i dać dziecku pełne spektrum możliwości. Strome podjazdy, zjazdy, jazda po krawężnikach, na pumptracku stają się przyjemnością i Jasiek podejmuje więcej wyzwań odkąd przesiadł się na zielonego KUbajka 20S TRAIL (jakby wcześniej było mało:) )

Więcej informacji, oraz specyfikację techniczną zajedziecie na stronie https://bajkids.pl/pl/c/KUbikes-20S-TRAIL-od-5-lat/33 a jeśli chcielibyście zamówić ten model, możecie skorzystać z 3% rabatu (na hasło „rowerowedzieciaki”). Obecnie czas oczekiwania jest dość krótki i mimo aktualnych problemów logistycznych wynosi zaledwie kilka dni roboczych.

Jestem aktywnym rowerowym Tatą, żyję każdym dniem i doceniam to co mam i cieszę się z małych rzeczy. Chcę aby dzieciaki miały najlepsze możliwe dzieciństwo, pełne aktywności fizycznej, aktywnego poznawania świata bez telefonów, tabletów i social media. Pracuję nad tym każdego dnia. Poza tym założyłem z przyjacielem serwis rowerowy i promujemy lekkie rowery dla dzieci bo sprzęt robi niesamowitą różnicę. Uwielbiam rower i uważam, że aktywność fizyczna poprawia nasz komfort fizyczny i psychiczny i mam nadzieję, że miło się Wam czyta moje wpisy:)

Leave a Reply

%d bloggers like this: